Menu

 
 • Po co mi Adwokat?
 • Tajemnica adwokacka.
 • Wynagrodzenie.

 • Dla Ciebie

  Lepiej mieć adwokata niż ... go nie mieć

   

  Zarówno w wypadku spraw karnych jak i cywilnych (w tym rodzinnych) odpowiednia reprezentacja przed sądami i organami ścigania może być kluczowa w Twojej sprawie. Dowiedz się, jak możemy Ci pomóc.


    Po co mi adwokat?

   
  Adwokat to nie tylko specjalista od prawa. To doradca i reprezentant swojego Klienta
  Masz już "swojego" mechanika, księgową, dentystę, krawcową. Ufasz tym osobom i wierzysz, że zajmą się Twoimi sprawami lepiej niż ktokolwiek inny. Dlaczego nie masz więc swojego adwokata? Co do zasady wszystkie istotne sfery Twojego życia regulowane są przepisami prawa. W rodzinie, w pracy, w samochodzie - wszędzie otaczają Cię regulacje prawne. Warto w takiej sytuacji mieć osobę, która będzie jak zaufany mechanik czy księgowa.

  Czego możesz oczekiwać od adwokatów naszej kancelarii, gdy powierzysz nam Swoją sprawę? Odpowiednie przedstawienie sprawy przed sądem, opracowanie strategii prawnej dla całej sprawy, kompleksowe rozpatrzenie wszelkich aspektów Twojej sprawy, to tylko kilka z rzeczy, które możemy dla Ciebie zrobić.

  Adwokaci naszej kancelarii:

  • pomogą Ci przebrnąć przez wszelkie procedury sądowe, tak abyś mógł uzyskać rozstrzygnięcie najkorzystniejsze w Twojej sytuacji,
   
  • doradzą oraz wytłumaczą sposoby działania organów, co wydatnie pomoże Ci w lepszym określeniu swojej sytuacji i znalezieniu drogi wyjścia,
   
  • będą kontrolować Twoją sprawę na każdym jej etapie. Od tej chwili nie będziesz musiał martwić się co dzieje się z Twoja sprawą. To My zajmiemy się wszystkim za Ciebie.
   
  Będziemy Twoim stanowczym głosem przed sądem, policją, prokuratorem czy adwokatem strony przeciwnej.

  Tajemnica adwokacka


   
  Okazane zaufanie obliguje do wzajemnej ufności.
  W naszej kancelarii Twoja sprawa jest na prawdę bezpieczna. Przekazując informację członkom naszego zespołu możesz być pewien, że nikt nie dowie się o Twoich problemach. Zaufanie Klienta to rzecz, która jest dla nas bezcenna.

  Zachowanie tajemnicy stanowi jeden z ustawowych obowiązków adwokata. Artykuł 6 Ustawy Prawo o adwokaturze stanowi :

  • Adwokat obowiązany jest zachować w tajemnicy wszystko, o czym dowiedział się w związku z udzielaniem pomocy prawnej.
   
  • Obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej nie może być ograniczony w czasie.
   
  • Adwokata nie można zwolnić od obowiązku zachowania tajemnicy zawodowej co do faktów, o których dowiedział się udzielając pomocy prawnej lub prowadząc sprawę.
   
  • Obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej nie dotyczy informacji udostępnianych na podstawie przepisów ustawy z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz.U. z 2016 r. poz. 299 i 615) - w zakresie określonym tymi przepisami.

  Wynagrodzenie Adwokata

   
  W naszej kancelarii nie ma spraw "mniejszych" i "większych".
  Koszt pomocy prawnej udzielanej przez adwokata będącego członkiem naszego zespołu uzależniony jest od charakteru sprawy, tematyki oraz stopnia jej skomplikowania. Wyceniając nasze usługi kierujemy się przede wszystkim nakładem pracy jaki będziemy musieli ponieść, aby zająć się Twoją sprawą z najwyższą starannością.
  Zarówno sprawy karne jak i sprawy rodzinne są niezwykle doniosłe, ze względu na wpływ jaki wywołuje ich rozstrzygnięcie na życie Klienta.

  Pomoc prawna udzielana jest, co do zasady, podczas indywidualnego spotkania w kancelarii. Tylko w wyjątkowych przypadkach (takich jak na przykład znaczna odległość dzieląca Klienta od naszego biura) porady udzielane są drogą mailową. W takim przypadku najczęściej koniecznym jest przesłanie dokumentacji związanej ze sprawą za pośrednictwem poczty albo drogą mailową. Z powyższej przyczyny zespół adwokatów naszej kancelarii nie udziela telefonicznych porad prawnych.